ديدار جمعي از فرماندهان ارشد نيروهاي مسلح با فرمانده کل قوا

کد خبر: 130530 تاریخ انتشار: 1402/01/28 09:14:01
نمایش: 152
اخبار
فرمانده کل قوا در ديدار فرماندهان ارشد نيروهاي مسلح با تأکيد بر شکست‌پذيري محاسبات و نقشه‌هاي دشمن: 👈🏻 بدون توقف به پيش...
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي فرمانده معظم کل قوا ظهر روز يکشنبه در ديدار فرماندهان و مسئولان ارشد نيروهاي مسلح اين نيروها را به فرموده اميرمومنان(ع) حصارهاي مستحکم کشور و ملت خواندند و تاکيد کردند:
اين جايگاه بسيار بزرگ، مسئوليت‌هاي سنگيني به همراه مي‌آورد که بحمدالله نيروهاي مسلح با قدرشناسي اين موقعيت پرافتخار، مشغول عمل به وظايف خود هستند.

ايشان با ابراز خرسندي از حرکت و پيشرفت مستمر در نيروهاي مسلح گفتند: به هيچ حدي از استحکام و پيشرفت قانع نباشيد و بدون توقف به جلو برويد.

فرمانده کل قوا با استناد به آيه قرآن کريم آمادگي هميشه را فرمان پروردگار و مايه ترس دشمنان خدا و ملت خواندند و افزودند: تهديد، هيچگاه به طور کامل از بين نمي‌رود بنابراين بايد هرچه مي‌توانيد بر آمادگي‌‌هاي مختلف بيفزاييد.

رهبر انقلاب همچنين نفس آمادگي نيروهاي مسلح را براي دشمنان  بازدارنده و هوشياري در مقابل طراحان پشت صحنه حوادث را کاملاً ضروري خواندند.

ايشان با اشاره به حرف و اقدام احتمالي عناصر کم قدرت، گفتند: نبايد ذهن‌ها را بر اينگونه اقدامات و حرفها متوجه و متمرکز کرد بلکه بايد طراحان اصلي و پشت صحنه را ديد.

فرمانده کل قوا با اشاره به جنگ ‌افروزي‌هاي نيروهاي شرير بين‌المللي در مناطق مختلف جهان گفتند: استکبار هرجا منافعي ببيند از پشت صحنه درگيري راه مي‌اندازد.

تمرکز و دقت بر برنامه‌هاي بلند مدت دشمن نکته مهم ديگري بود که رهبر انقلاب خطاب به فرماندهان و مسئولان ارشد نيروهاي مسلح تاکيد کردند.

ايشان در همين زمينه گفتند: دقت بر برنامه‌هاي پنج يا ده ساله دشمن خوب و لازم است اما بايد برنامه‌هاي ميان مدت و بلند مدت او را مدنظر و تحت رصد داشت.

فرمانده کل قوا با اشاره به دو جنگي که آمريکا حدود دو دهه قبل در شرق و غرب ايران به راه انداخت گفتند: آمريکايي‌ها منافعي در عراق و افغانستان داشتند اما هدف نهايي آنها ايران اسلامي بود که به دليل بنيه بسيار قوي انقلاب اسلامي، در اين ماجراها و هدف نهايي خود شکست خوردند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با استناد به اين واقعيت گفتند: بنابراين دشمن با همه محاسبات به ظاهر مستحکم و قدرت نظامي خود، قابل شکست دادن است.

ايشان موقعيت کنوني رژيم صهيونيستي را نمونه ديگري از اينگونه شکست‌ها برشمردند و گفتند: عمليات ضد فلسطيني رژيم صهيونيستي در ماه رمضان سال گذشته با عکس العمل خاصي در جهان روبرو نشد اما امسال در مقابل جنايات او، حتي در آمريکا و انگليس تظاهرات مي‌شود.

فرمانده کل قوا غافل نشدن از دشمن را به موازات باور به شکست پذيري او، مهم دانستند و افزودند: در هيچ مرحله‌اي نبايد از مکر و طراحي دشمنان غافل شد.

رهبر انقلاب در پايان سخنانشان، مراکز و عناصر فکري نيروهاي مسلح را به طراحي دائم و مبتکرانه راهبردها و سياستهاي قوي، عقلايي و راهگشا فراخواندند.

پيش از سخنان فرمانده کل قوا سرلشکر باقري رئيس ستاد کل نيروهاي مسلح گزارشي از برنامه‌ها و اقدامات نيروهاي مسلح در ابعاد مختلف بيان کرد.

افزودن دیدگاه