وظيفه بسيجيان در احياي قيام امام حسين عليه السلام

کد خبر: 10285 تاریخ انتشار: 1397/09/11 03:13:27
نمایش: 140
اخبار

ان الحسين مصباح الهدي و سفينه النجاه
امام حسين(ع) چراغ هدايت وكشتي نجات بشريت معرفي شده و مي باشد و همانطوريكه در زيارت اربعين مي خوانيم:
«بَذَلَ مُهْجَتَهُ فِيكَ لِيَسْتَنْفِذ عبادَك مِنَ الْجَهَاله وَ حَيْرَهِ الْضَلاَلَهِ»
امام حسين(ع) جان خود را در راه تو (خداوند) داد تا بندگان خدا را از گرداب جهالت و سرگرداني گمراهي برهاند.
حادثه كربلا به طور كامل حماسه و افتخار و نورانيت است، تجلي حقانيت و انسانيت و حق پرستي است.
امام حسين(ع) انسان كامل و الگوي جامعه اسلامي است و تا انتهاي تاريخ الگو خواهد ماند.
 در مكتب آقا امام حسين(ع) ترس با ارزش، ترس از خداوند تبارك  و تعالي است نه ترس از غير خدا و طاغوت و سلاطين.
چرا كه ايشان پرچم دار مبارزه با طاغوت است و با طاغوت نه تنها بيعت نكرد بلكه معيار كلي را ارائه فرمودند: كه «اني لا اري الموت الاسعاده. هيهات من الذله.»
وقتي كه ويژگي هاي آن حضرت را بررسي مي كنيم مشاهده مي كنيم؛ ويژه *** مربيان آن حضرت – خاص اصحاب كساء مي باشند پنج تن آل ابا از **** همچون پيامبر اعظم(ص)، امير المؤمنين(ع)، حضرت زهرا(س) و امام حسن(ع) برخوردار است و در بين تمام انسانها كيست كه جدي مانند پيامبر و مربي و معلمي مانند امام امير المؤمنين داشته باشد.
و در اين جا است كه نقش آن حضرت در بالندگي و افتخار مسلمانان و حتي غير مسلمانان مثل گاندي رهبر هند را مشاهده مي كنيم. وقتي زماني كه به عوامل و علل قيام امام حسين(ع) را توجه مي كنيم وظايف همه مؤمنين و خصوصاً عزيزان بسيجي در نجات بشريت با اطاعت كردن از امام بزرگوار و با الگو قرار دادن آن حضرت خواهيم رسيد. شرايط زمان كنوني كه در آن زندگي مي كنيم با ورق زدن تاريخ و سيري در تاريخ صدر اسلام مي توانيم حوادث را خيلي نزديك به هم يا مشابه هم ديد.كه در مورد ذيل خلاصه مي شود.
عدم بيعت آن حضرت با يزيد – امروزه عدم بيعت رهبر انقلاب با استكبار و عدم درخواست به خواست ناصواب آنها
مبارزه آن حضرت با ذلت و ذلت پذيري – مشاهده مي كنيم رهبر كبير انقلاب و رهبر فرزانه انقلاب با اطاعت و الگو قرار دادن آن حضرت انقلاب اسلامي را به سمت عزت و سربلندي و استقلال اين مملكت رهنمون مي سازند.
اصلاح است – امروز هم وقتي كه رهبري بحث بصيرت و دشمن شناسي را مطرح مي كند در ادامه همان اصلاح است كه امام حسين(ع) پايه گذاري نمودند.
احياي دين و سنت پيامبر(ص) – شخصيت و نوع رفتار رهبر و موضع گيري ايشان و وحدت رويه در جامعه جهاني و دعوت امام از رهبر وقت سوري كه منجر به آزاد شدن جمهوري هاي به استقلال رسيده و آزادي مسلمانان منجر شد احياء دين و سنت پيامبر است.
تغيير ساختار حكومت – همانطوريكه پيامبر اعظم(ص) مي فرمايد: خلافت بر آل ابو سفيان حرام است ولايت بود كه با الگو قرار دادن ائمه و خصوصاً امام حسين(ع) نسبت به نابودي حكومت ستم شاهي و تشكيل حكومت الهي اقدام نمودند.
مبارزه عليه حاكم قانون شكن و ستمگر اقدام نمودند – ما هم مي بينيم كه تمام استكبار در پشت سر صدام بودند و در پرتو حكومت الله بود كه توانست حق و عدالت را جايگزين قانون شكني و *** و تزوير بود.
و اساسي ترين نقش آن حضرت در نهضت عاشورا «اُريد أَنْ آمُرَ بِالْمَعْروف و أنْهَي عنِ الْمنكر – مي خواهم امر به معروف و نهي از منكر كنم.»احياي اصل امر به معروف و نهي از منكر در جامعه در عين حال كه عامل اصلي نهضت آن حضرت مي باشد ولي يكي از اصول فراموش شده و در جامعه امروزه ما مي باشد كه اجرا نشدن آن ضربات جبران ناپذيري به جامعه وارد مي سازد. و يكي از وظايف ديني و الهي كليه متعهدين و مؤمنين خصوصاً بسيجيان عزيز دعوت كردن و اجرا كردن اين فريضه مهم در جامعه مي باشد.
عزيزان بسيجي و كليه مؤمنين بايد توجه كنند كه نبايد تاريخ تكرار شود بايد اين بار يزيد و يزيديان از بين بروند و با اطاعت پذيري امت شهيد پرور از ولايت اين مهم را شدني كنند همانطوريكه در 33 سال بعد از انقلاب با اطاعت پذيري مردم از تمامي بحرانها سربلند بيرون آمديم. وقتي كه امام (ره) مي فرمايند: مردم ما از مردم زمان رسول الله بهتر هستند يعني چه؟ چطوري بايد مقايسه كرد. مگر مردم پيامبر را مشاهده نمي كردند؛ مگر بطور مستقيم از زبان مبارك آن حضرت و ائمه معصومين پيام دريافت نمي كردند. در بسياري از موارد اطاعت و عدم بصيرت امت كه باعث عدم پيشرفت حكومت الله مي شود امام امروز با توجه به اينكه به صورت مستقيم امام معصوم نيست ولايت مطلقه امام عادل است نه معصوم. اما تمام اختيارات معصوم را در اختيار دارند. مشاهده مي كنيم مردم از جان و مال و ناموس خود در راه آن حضرت هيچ كوتاهي نمي كنند و اطاعت پذير هستند.
ما امروزه وظيفه داريم به هر قيمت كه شده نگذاريم تاريخ تكرار شود(قضيه اندلس يا اسپانياي فعلي كدام ** اسالم بود و با نفوذ و شبه و ايجاد فساد و فحشا، شياطين موفق شدند.
پس نتيجه مي گيريم كه امر به معروف و نهي از منكر عامل بقاي اسلام است. و آگاهي و بصيرت شرط اساسي امر به معروف و نهي از منكر است. با توجه به روايات و سخنان بزرگان دين نمي توان اين فريضه الهي را به بهانه عدم احتمال تأثير و يا نداشتن قدرت ترك كرد از همين جاست كه علت تأكيد ائمه عليه السلام بر زنده نگه داشتن عاشورا مشخص مي شود چرا كه عاشورا خود شعار اسلام است. يعني تجسم اسلام در عاشورا تحقق يافته است و به قول شاعر
روح آزادگي كه داشت حسين
                                   عزتش را نگاه داشت حسين
گر كه امروز پيرو اوئيم
                          پس چرا راه او نمي پوئيم
ودر اين خصوص قرآن كريم مي فرمايد:
«اگر خداوند شما را ياري كند كسي بر شما پيروز نخواهد شد و اگر شما را واگذارد كيست كه پس از او به ياري شما بر خيزد؟ اين است كه مؤمنان بايد بر خداوند توكل كنند.»           (آل عمران 160)
مردم ولايت مدار ايران اسلامي و شهرستان دارالمؤمنين كه 1200 شهيد تقديم اسلام كردند مگر از طفل 6 ماهه تا پيرمرد محاسن سفيد را در راه خدا فدا نكردند. و اين اقتدار به بزرگ مرد تاريخ بشريت حضرت سيد الشهداء مي باشد و اين آموخته آن حضرت است كه در مقابل ظلم و در مقابل ستم چه بايد كرد«اني لا اري الموت الاسعاده»
بنابراين وظيفه ما مسلمانان و خصوصاً عزيزان بسيجي در جهت احياء و ادامه قيام عاشورا بر اساس برداشت اين حقير بايد:
اعتقاد محكم به اسلام ناب محمدي(معرفت)
عمل به فقه سنتي پويا(التزام)
انضباط فكري و بصيرت(البصيرت)
اطاعت از ولايت مطلقه(ولايت پذيري)
برائت از دشمنان(تولي و تبري)و در شرايط كنوني وظيفه هر فرد:
اميدواري به آينده و نتيجه **كار
تقويت انگيزه و نشاط خصوصاً جوانان
مطالعه و تفكر
توجه به نماز خصوصاً نماز اول وقت و شركت در نماز هاي جماعتچ
بصيرت و هوشياري
بدر شناسي و خيبر شناسي و فرامين رهبر فرزانه انقلاب را مد نظرگرفتن و فهم شرايط بدر و خيبر و مقايسه آن با شرايط كنوني
تكليف شناسي و عمل به آن
ارتقاء معنويت، تربيت و اخلاق با توجه به هجمه دشمن و وضعيت شبهاتي كه از آنسوي مرزها در ماهواره، اينترنت و غيره بوجود آورده اند.
حضور مستحكم در همه عرصه هاي مورد نياز انقلاب
تطبيق شرايط و امكانات با محيط با توجه به جنگ تمام عيار اقتصادي دشمنان ايران اسلامي و توجه به اقتصاد مقاومتي
توجه ويژه به اصل نوآوري و خلاقيت و ابتكار دائمي
مشاركت در خدمت رساني به مردم خصوصاً محرومين جامعهاميد است كه مطالب فوق مورد توجه عزيزان واقع گردد و آنچه مي گوييم در ابتدا خود عامل به عمل باشيم و در صورت وجود كمبود مطالب كه حتماً وجود دارد ما را به بزرگواري خودتان ببخشيد.
تعجيل در فرج امام عصر صلوات                            
والسلام
سلام و درود بر بسيجيان مخلص و بي ريايي که نام و نشان در گمنامي يافته اند و در مکتب اسلام ناب روييده اند و در فضاي نبوت رشد کرده و همراه خورشيد انقلاب اسلامي درخشيده اند و با دم مسيحايي خميني در پنجم آذر 58 به اوج خود رسيدندو معجزه آسا سوار بر مرکب عشق ، مسلح به سلاح ايمان از قله قاف گذشتند و صاعقه وار به آسمان ايثار سفر کردند و همچو ابر بهاري بر سرزمين هاي بي رمق باريدند و از نعمت احساس و تکليف آنان در همه لحظات است که آرامش و آسايش برپهنه ايران اسلامي حاکم است.
سي و دو سال است که بسيج ناب تر از شبنم هاي روح بخش سحري چون اختري گيتي افروز و خوش طالع در آسمان ضمير همه عاشقان تلاءلوء و درخشندگي مي کند و با روح شفاف ، زيبا و فطرت پاک خويش ، آينه دل هاي همگان را از زنگار هاي گمراهي و تغافل جلا داده و خود نيز پروانه هاي گرد ولايتند که در حريم ايثار و خود گذشتگي ،رسم عاشقي را در طبق اخلاص نهاده اند.
بسيج شجره طيبه اي است که ريشه در اعماق هستي داشته و شاخه هايش در گستره گيتي سر به فلک کشيده و به مصداق تعبيرعالمانه رهبر معظم انقلاب ((مزرعه بي حصار)) است که شاخه هاي اين شجره طيبه و مزرعه بي حصار ؛ دانش آموزان ، دانشجويان ،کارگران ، معلمان ، کارمندان ، بازاريان،اساتيد، مهندسين، پزشکان، هنرمندان و ... عموم مردم ، همان چريک هاي خانه به دوش عدالت و ((مرغان آغشته به عشق)) سحر گاه ايران اسلامي و حتي جهانند که از شبي تا به صبح کلي معادلات رابر هم زده و خواهند زد.
در اين روزگار بحراني بسيج چشم به کوکب هدايت دوخته و به عشق ولايت مي سوزد. بسجيان شاگردان هميشگي مکتب شهيدان، شاهدان مکتب حسين ( ع) و پاسداران حريم ولايت، شناسنامه هويتشان شهادت ، تاريخ تولدشان، عاشورا و سر زمين آرماني شان کربلا است.
آنان که ((شبه نظامي شان )) مي خوانند ، مردان آزمون هاي بزرگ تاريخ معاصر و فرزندان رزم و حماسه اند . که (( منطقي هستند و منطقي مي انديشند و منطقي عمل مي کنند و براي جوانان شور آفرين ، براي دشمنان بيم آفرين و براي دوستان اميد آفرينند )) و تبر را به تبع ابراهيم پدر به دست گرفته اند تا مظلومان جهان را بت شکني آموزند و با خداي خويش و مردم انقلابي اين مرزو بوم پيام خون بسته اند تا در جهان بت و بتکده و بت پرستي برجاست تبر پدر را بر زمين نگذارند .
بسيجي زاده مکتب وحدت آفرين رسول الله و پرورش يافته مدرسه روح الله است تا ديوار هاي تبعيض ،مرز هاي تفرقه و رنجبر هاي جهالت را در هم نکوبد از پاي نمي نشيند . نه ظلم مي کند و نه تن به جور مي دهد و نه زنجير ظلم را به پاي هيچ مظلومي در جهان تاب مي آورد.
بسيجي نيزه بلند آفتاب است که به قلب ظلمت ها نشانه رفته است و اکنون بانگ الله اکبرش کاخ فرعونيان زمان را در خاور ميانه و شاخ آفريقا به لرزه افکنده و ناقوس مرگ ليبرال دموکراسي را در قلب اروپا و مرکز سرمايه داري غرب و آمريکاي جهان خوار به صدا در آورده است ؛ و از اين روست که ديوانه وار به صراحت ، از ترور بسيجياني همچو حاج قاسم سليماني صحبت مي کنند؛ اما زهي خيال باطل که هر بسيجي يک قاسم سليماني است و شهادت منتهي عليه آرزوي اين قافله است.
بسيجي زمزمه اي مبهم است که بر زخم دوران خويش مرهمي دارد و در هر حال دشمن شيطان است چه کوچک و چه بزرگ،چه بيرون و چه درون.در اين خيام نينوايي ، قرآن کتاب ،راهنما ولايت، مقتدا خدا و نمره قبولي خشنودي حق است.
فرا رسيدن هفته بسيج را به همه دوستداران اين مکتب و مشرب فکري تبريک عرض نموده و بزرگداشت هفته بسيج امسال را ؛ در حد فاصل غدير و عاشورا هشداري جدي مي دانيم تا هم هوشياري بسيجيان بيعت کنندگان ولايت را ؛ در پاسداري از غدير انقلاب و آرمان هاي امام و رهبر فرزانه انقلاب يکبار ديگر گوشزد نمايد و هم به ما و همه مسوولين نظام جمهوري اسلامي در تمام سطوح مديريتي اين تذکر امام را ؛ که اگر مسوولان از بسيجيان غافل شوند به آتش دوزخ الهي خواهند سوخت ياد آوري نمايد .
ضمن تشکر از همکاري مشارکت و تعامل مطلوب همه ادارات و نهاد ها و سازمان ها با مجمو عه بسيج در سراسر استان ، انتظار داريم در اين هفته کما في سابق در تکريم و تجليل از بسيجيان عزيز اين سنگربانان بي ادعاي انقلاب و ارزش ها ، در اقشار و صنوف مختلف؛ بيش از پيش همت نمايند . به اميد آنکه همه بسيجي باشيم و بسيجي بمانيم و بسيجي عمل کنيم.
 

افزودن دیدگاه